РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Статеве виховання: ЯК і ДЛЯ ЧОГО?

Статеве виховання: для чого?

         Багато батьків ставлять собі питання: чи потрібно взагалі займатися статевим вихованням дитини? Чи треба до цього прикладати зусилля або дитина з часом «сама в усьому розбереться»? На жаль, навіть зараз багато батьків обирають тактику «замовчування» - якщо про це не говорити, то і ніяких проблем немає…

         Насправді все не зовсім так. Звісно, дитина з часом знайде для себе інформацію: щось дізнається на власному досвіді, щось від друзів, щось з книжок та фільмів або з інтернету... Але яка то буде інформація? Чи буде вона правдивою та якісною? Чи захистить від помилок, яких можна уникнути?

         Займаючись статевим вихованням дитини ми даємо їй найголовніше – об’єктивні знання. Даємо ту інформацію, яку саме ми, батьки, обираємо і вважаємо потрібною в той чи інший період часу. Ми можемо давати все, що рекомендують психологи та сексологи або обирати те, що вважаємо потрібним, доповнювати інформацію, враховуючи свої культурні, релігійні, сімейні цінності.

Статеве виховання – це набагато більше, ніж просто розмова про секс. Воно охоплює період життя від самого народження і починається з прийняття чи не прийняття статі дитини. Від того, як ми поводимо себе з дитиною з народження залежить дуже багато. Тут і про пестощі дитини, і про наше ставлення відповідно до статі, про приклад від батьків та значущих дорослих щодо того, як себе поводять чоловіки та жінки і як вони взаємодіють між собою.

         За даними досліджень завдяки статевому вихованню можна досягнути таких результатів:

  • підвищення усвідомлення власної поведінки;
  • пізнішій початок статевого життя;
  • зниження кількості статевих партнерів;
  • частіше використання контрацепції і презервативів;
  • зниження ризикованої поведінки;
  • зниження кількості  ІПСШ та абортів.

Окрім цих переваг статевого виховання є і інші, не такі очевидні, але дуже важливі. Наприклад: діти, для яких ця тема відкрита/обговорена набагато рідше стають жертвами сексуального насильства, легше говорять про свої проблеми з близькими людьми та краще знають себе і потреби свого тіла. В дорослому житті знають як задовольнити свої потреби та вміють брати  відповідальність за своє життя.

Знаємо, інколи почати діалог з дитиною досить важко, особливо якщо раніше цієї теми в родині не торкалися, тому є декілька порад як зробити це легше для батьків:

  1. для початку самі вивчіть тему, яку хочете обговорити з дитиною. Подумайте про те, які питання може поставити дитина і підготуйтеся до них;
  2. коли дитина звернеться до вас з питаннями сама – обов’язково дайте відповідь, інакше дитина більше до вас не підійде. Якщо ви не маєте відповіді тут і зараз, обговоріть з дитиною, коли саме ви повернетеся до цієї теми. Підготуйтеся і в призначений час проговоріть, навіть якщо дитина сама про це не нагадала;
  3. проговоріть свої страхи з близькою людиною, яка розуміє важливість статевого виховання. А ще краще – з психологом;
  4. починайте вводити сексуальну просвіту в родині поступово. Почати можна наприклад з того, щоб правильно називати статеві органи.

І головне – не знати чогось і звернутися по допомогу – це нормально і правильно. І дуже часто батьки вчаться разом з дитиною. Психологи нашого центру із задоволенням допоможуть вам розібратися з хвилюючими питаннями.

Попередній запис за номером телефону  (044)518 - 73- 72, 096 485 05 38

Категорія: Статті | Додав: desncenter (01.03.2021)
Переглядів: 288
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]