РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Що робити, якщо жінка пропала без вісті за кордоном?
Торгівля людьми – це злочин. Після досягнення своїх корисливих цілей злочинці зазвичай намагаються позбутись своїх жертв. Вони думають, що ніхто не буде шукати дівчину і нікому вона не потрібна. В такій справі торгівцям людьми допомагають легковірність родичів та формальне ставлення відповідних органів.

Якщо Ваша дружина, донька, інша родичка або знайома пропали без вісті за кордоном, не сидіть, склавши руки, негайно звертайтесь до міліції за місцем проживання. Міліція як правоохоронний орган складається з різних підрозділів, але Вам потрібно звертатись до карного розшуку або до підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю. Крім того, зараз у кожній області створено спеціальні відділи боротьби із торгівлею людьми. Отже, підготуйте письмову заяву та обов’язково додайте до неї останню фотокартку особи, яка зникла. Не дивуйтесь, що в цій заяві Вам доведеться викласти дуже багато інформації.

Намагайтесь чітко викласти у заяві всю відому Вам інформацію про наміри жінки, які вона виявляла безпосередньо перед зникненням. Наприклад, якщо Ви спілкувались із нею телефоном, опишіть останню розмову. Згадайте, які документи вона взяла з собою, з ким із співвітчизників останнім часом спілкувалась за кордоном, їхні телефони чи адреси.

Опишіть у заяві прикмети, стан здоров’я, характер жінки, цінні речі, які вона могла мати з собою.

Крім того, якщо Ви впевнені, що жінка працевлаштувалась за кордон за допомогою фірми-посередника, вкажіть у заяві адресу або телефон фірми, прізвища працівників.

Отже, звертаючись до міліції, намагайтесь викласти у заяві якомога більше фактів та інформації, що зміжуть допомогти у пошуку.

Черговий працівник має прийняти і зареєструвати Вашу заяву. Обов’язково запишіть її реєстраційний номер. Розгляд заяви та винесення рішення про її «долю» здійснює начальник відповідного органу. Звичайно, Ви можете звернутись до нього безпосередньо на прийомі. Строк прийняття рішення – від 3 до 10 днів. Начальник органу внутрішніх справ, ідповідно до статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України, приймає одне з таких рішень:
- порушити кримінальну справу,
- відмовити в порушенні кримінальної справи,
- направити заяву за належністю.

Якщо є докази, що жінка стала жертвою злочину, порушується кримінальна справа і починається попереднє розслідування. Одначасно заводиться розшукова справа та здійснюються оперативно-розшукні заходи. Попереднє розслідування проводиться спільно з оперативними службами, які насамперед з’ясовують, чи дійсно жінка знаходиться закордоном. Якщо це встановлено, то готується звернення до або до іноземних правоохоронних органів, або до Національного центрального бюро Інтерполу для встановлення місцезнаходження даної особи. Майте на увазі, що Інтерпол виконує запити виключно правоохоронних органів, а не фізичних осіб. Тому не намагайтесь звертатись самотужки – тільки згаєте час.

Якщо злочин щодо жінки скоєний на території іноземної держави, то існують двосторонні та багатосторонні міжнародні угоди щодо надання правової допомоги та співробітництва, які дозволяють отримати необхідну для пошуку особи інформацію.

Якщо протягом вказаного часу на Вашу заяву не дали відповідь, у письмовій формі наполягайте на розгляді звернення, проведення повної та всебічної перевірки поданих відомостей. Якщо ж заяву у Вас не хочуть приймати, відмовляють у проведенні розшуку або «годують обіцянками», Ви можете оскаржити дії міліції у вищому органі або у прокурора Вашої адміністративно-територіальної одиниці. Будьте наполеглеві, доля жінки, що пропала, в Ваших руках.

Якщо жінка пропала на території, де відбувається військовий конфлікт, Вам можуть допомогти у Національному комітеті товариства Червоного Хреста. Зверніться до консульського управління Міністерства закордонних справ України, посольства або консульства України в іноземній державі – можливо вони мають певну інформацію або можуть допомогти встановити місцезнаходження жінки.
Категорія: Статті | Додав: desncenter (20.01.2011) W
Переглядів: 864 | Теги: торгівля людьми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]