РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Розчарування?

Разом з накопиченими образами розростається відчуття розчарування. Життям, людьми, собою. Взагалі всім абсолютно. Навіть чайник може розчарувати. Закипає неспішно. Свистить невірно. Колір невдалий. Ручка незручна. Розчарування чимось конкретним починає розповсюджуватись. Частіш за все, та більш за все, страждає сім’я людини, яка розчарувалася.

Це відчуття вимагає відмовлятися від будь-яких подальших дій. Навмисне опускаються всі можливі варіанти змін реальності, бачиться все в похмурому негативному світі. З’являється незламна впевненість, що нічого не вийде і вже нічого неможливо змінити, бо знову буде розчарування. Всі спроби щось змінити припиняються ще не почавшись. Та й кількість спроб з часом зменшується, тому що оточуюча реальність повністю відповідає внутрішнім очікуванням. Недаремно кажуть «що всередині, те й зовні».

Розчарування - це повна пасивність в діях, практично депресивний стан. Зневіра души та тіла. Порожнеча з образами, недовірою та жалістю до себе, може призвести навіть до самогубства. Втрачати більше нічого. Повністю обезцінюється життя. Втрачається будь-який сенс.

Часто доводиться чути фразу: “Я так розчарований. Я нічого не хочу робити. Навіщо?” Так кажуть люди, що зупинилися в негативі минулого, залипли на своїх обрАзах, жалості до себе, перестали довіряти і робити. Тому що страх, розчарування, вони сковують розум та тіло.

Але ж якщо не пробувати: то, як дізнатися, вийде чи не вийде? Чи не занадто висока ціна такої зупинки? Навіщо лишати себе можливостей ?
Адже негативний досвід - це лише досвід. Урок. Не більше того. Якщо щось не вийшло – це крок до того, щоб у нас вистачило мудрості робити по-іншому.
Як каже одна моя знайома: “ Немає питань, що не вирішуються. Невиправною є тільки смерть.” Поки ми живі, треба використовувати всі можливості та шанси. Робити, помилятися і знову робити. Захопитися процесом життя, адже незрозуміло, що приведе до цілі і зробить щасливим. А може сам процес?

Часто питання розчарування приводить до байдужого реагування на життя. Та чи для цього ми тут? Питань може бути багато і в кожного вони свої. Проте, якщо ви поставили завдання пошуку шляху, то ви точно вже на ньому стоїте. Дбайте про щастя у своєму житті! А у разі необхідності, звертайтесь до допомогою до фахівців. Прийом психологами Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району міста Києва здійснюється за попереднім записом по тел.: (044) 518-73-74.

Категорія: Статті | Додав: desncenter (09.02.2020) | Автор: практичний психолог, Т. Співакова
Переглядів: 1016
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]