РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Про що тобі прагне сказати твоє тіло? Психосоматика.

                                                                                                                                   «Немає тілесної хвороби окремо від душі»

Сократ

Життя говорить з нами багатьма «мовами». «Мова симптомів», з одного боку, є формою вираження, якою користується життя, а з іншого - посланням, звісткою.

Кожна людина рано чи пізно задає собі питання про сенс життя, шукає можливості краще зрозуміти життя самого себе. До того ж життя дарувало нам дивного посланця, завжди готового все показати та надати роз'яснення.  
В більшості випадків, на жаль, нам важко розпізнати його. Лише тому, що він занадто близький нам.

Цей посланець - наше тіло.

Коли ми вчимося пізнавати своє тіло, ми осягаємо самих Себе, Життя, Творця. Знаючи мову свого тіла, слідуючи його порадам, ми будемо перебувати в злагоді і гармонії з життям.

Звідки ж береться недуга, симптом, хвороба врешті-решт? Де формується і обростає "новими деталями»? Тут відповідь дуже проста: в голові, в нашій свідомості.

Думка - почуття - дія

- ось схема, по якій ми створюємо самі собі те, що в наслідку руйнує наше життя і тіло. Причина симптому завжди в свідомості, в думках. А ось «пусковий механізм» хвороби - це бактерії, віруси, спадковість, нещасні випадки, інші люди і ...... цей список можна продовжувати до нескінченності.

«Червоніючи від сорому!»

«Плачемо від радості!»

«Бліднемо від страху!»

«Душа йде в п'яти!»

«Волосся стає дибки!»

"Мурашки по шкірі!"

Здавалося б, ці висловлювання у всіх на слуху, а яка психосоматична глибина ховається за ними?! Все, що переживає душа, тіло робить видимим. Те, що хвилює душу, хвилює і тіло, а цей вплив може бути позитивним або негативним, принести нам хворобу, або здоров'я і щастя. Від того, як ми взаємодіємо з симптомом, залежить сам результат захворювання. Адже для когось це: «Гість в дім - радість в дім!», а для іншого: «Непроханий гість гірше татарина!». Цікаво, як це для Вас?

 Найчастіше, як тільки ми починаємо боротися і воювати з симптомом, хвороба відступає повільно і з небажанням або ж додаються ще й ускладнення… Чи вдавалося Вам коли-небудь привітати симптом і подякувати йому, наче «прийняти» те, що заважає і спричиняє біль? Познайомитися, подосліджувати, поміркувати і вступити в діалог з вдячністю?! Наше тіло - тільки фізичне вираження душі і тим самим її відображення. Воно показує зовні те, що думається і відчувається всередині, простіше кажучи, те, хто ми є.

Духовний закон говорить: «Що в мені, то і зовні». Поки хвороба сприймається як перешкода, від якої потрібно терміново позбутися нічого не змінюючи в свідомості, вона планомiрно буде стукати і нагадувати про себе. Образа, провина, страх, агресія, сором, відчай, приниженість, ущербність, фобії, роздратування. 
У психосоматиці важливо ідентифікувати ці почуття, а значить дати право їм на життя, тому що саме вони підживлюють симптоми.

Якщо хвороба все ж постукала, запитайте у себе:

1. Що дозволяє отримувати мені ця хвороба? Можливо можна щось зробити, змінити, прийняти в ситуації. Напишіть список.

2. Намагайтеся прожити кожен пункт без осуду себе, а з визнанням того, що ця хвороба дозволяє отримати для себе тільки таким чином.

3. Дозвольте собі отримувати те ж саме відкрито у відносинах, не пригнічуючи себе, без ігнорування своїх потреб і бажань.

4. Подякуйте собі, своєму тілу за цей шлях прийняття. Адже хвороба йде тоді, коли в ній зникає необхідність!

При неможливості самостійного пропрацювання, запрошуємо на консультацію до психологів нашого Центру за попереднім записом по тел.: (044) 518-73-72.

І наостанок порада від Макса Фрайа:

«Завжди кажіть  собі «люблю» та «дякую». Хваліть себе, - не доручати ж таку відповідальну справу чужим людям!»

З любов'ю і вдячністю,

психолог Центру у справах сім`ї та жінок

Деснянського району міста Києва

Тетяна Співакова

Категорія: Статті | Додав: desncenter (04.12.2018) | Автор: Тетяна Спывакова, психолог
Переглядів: 1060
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]