РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

П’ять кроків для подолання наслідків домашнього насильства

П’ять кроків для подолання наслідків домашнього насильства

Про домашнє насильство вже було багато написано, сказано, знято та навіть проспівано. Як юрисконсульт Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва - установи вся концепція діяльності якої побудована на роботі саме з  явищем домашнього насильства - ділюсь із вами практичними порадами щодо подолання такого явища як домашнє насильство. 

 

Крок 1 Звернутись до поліції. Відповіді на суб’єктивні питання щодо якості роботи поліції залиште експертам та нащадкам. Особисто для вас головне офіційно зафіксувати факт домашнього насильства для того, щоб поліцією було здійснено оцінку ризиків вчинення домашнього насильства та відкрито досудове провадження (розслідування) у справі про домашнє насильство. Також, відповідно до статті 25 Закону “Про запобігання та протидію домашньому насильству”(надалі - Закон) поліцейські мають право виносити терміновий заборонний припис стосовно кривдника терміном на 10 діб внаслідок чого кривдник зобов’язаний/зобов’язана покинути місце проживання навіть якщо помешкання на правах власності належить особі кривднику. У разі потреби поліцейські можуть доставити постраждалу особу разом з дітьми до спеціалізованих кризових кімнат, де особа може безкоштовно перебувати до 10 діб. Надалі, у разі необхідності, можна тимчасово перебувати в спеціалізованому притулку для розірвання кола насильства.

Крок 2. Звернутись до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В повноваження таких центрів входить надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Під час візиту до фахівця Центру необхідно зазначити, що ви потерпаєте від домашнього насильства і вам необхідно, щоб фахівець зробив АКТ оцінки потреб сім’ї/особи. Даний акт значно спрощує отримання таких соціальних послуг, як проходження соціально-психологічної реабілітації у шелтері (притулку), де ви можете отримувати психологічну підтримку 24/7, перебуваючи у безпечних умовах від 3 до 6 місяців (абсолютно безкоштовно). Саме тут, ви отримаєте допомогу у виході із кола домашнього насильства (в першу чергу психологічний захист) або отримати фахову допомогу адвокатів для подальшого представництва Ваших інтересів у Суді під час розгляду справи про домашнє насильство.

Крок 3. Звернутись до спеціалізованих установ що здійснюють психологічну та первинну юридичну підтримку осіб, які постраждали від домашнього насильства. Інформацію про такі установи можна отримати за телефоном гарячої лінії 1500 та 1547 з протидії домашньому насильству (безкоштовно з усіх мобільних) або запитавши про такі установи у фахівця Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді чи дізнатись у Інтернеті, ввівши пошуковий запит. З мого особистого досвіду, всі дії, спрямовані на вихід із кола насильства та паралельне вирішення питань розлучення, притягнення кривдника до відповідальності, поділу спільного майна або просто бажання почати життя з чистого листа, неефективне без кваліфікованої психологічної допомоги. Оскільки фізично позбутись контактів з кривдником не призводить до вирішення проблеми та повернення до здорового життя без насильства та можливістю будувати  здорові взаємовідносини у соціумі та особистому житті.

Саме кризові установи здійснюють протягом тривалого часу досить ефективну психологічну підтримку, яка згодом дає високий результат у подоланні наслідків домашнього насильства. Головне - бажання все змінити та готовність працювати над собою.

Крок 4. Розпочати роботу з юрисконсультом первинної юридичної допомоги, доступ до послуг яких ви можете отримати у Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або у спеціалізовані установі, де ви отримуєте психологічну підтримку, як правило у штаті таких установ є такі фахівці. Робота з кваліфікованим юрисконсультом відповість на такі питання: 1) які я маю права; 2) кому і куди писати звернення; 3) як правильно розлучитись, поділити майно, встановити графік відвідування дитини та ін.; 4) як захистити свої права; 5) як співпрацювати з адвокатами та багато ін.

Крок 5. Звернення до суду для отримання обмежувального припису стосовно особи кривдника, який передбачає: 1) заборону перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; 2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи; 3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною; 4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; 5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; 6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб. 

Обмежувальний припис, як і будь яка інша судова справа, на мою думку, завжди потребує кваліфікованого юридичного супроводу адвокатів. Тому Законом передбачено безкоштовна вторинна юридична допомога для осіб, які постраждали від домашнього насильства, що надається адвокатами спеціалізованих державних центрів надання вторинної юридичної допомоги. Місцезнаходження таких центрів можна знайти в Інтернеті через запит у пошуковиках  або зателефонувавши за безкоштовним  номером 0 800 213 103. Судовий збір за розгляд справи щодо винесення обмежувального припису, не стягується.

Підсумовуючи все сказане хочу всім побажати миру, спокою та душевного комфорту і пам’ятайте - ви не одні і вихід завжди є, але все в ваших руках.


 

Артем Петренко, юрисконсульт 

Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва

 

Категорія: Статті | Додав: desncenter (10.12.2020) | Автор: Артем Петренко, юрисконсульт
Переглядів: 479
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]