РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Юридична скарбничка: ЯК ОФОРМИТИ АВТО ПО-НОВОМУ

Крок 1. Зняття з обліку авто продавцем. Власник авто пише заяву про те, що йому потрібно зняти машину з обліку. У МРЕВ йому «мітять» техпаспорт – якщо він старого зразка (паперовий, з ламінацією), то його розрізають і ставлять позначку про зняття з обліку, якщо нового зразка (пластиковий), то відрізають куточок і видають облікову картку. Також потрібно отримати транзитні номера (на них можна їздити до 2 місяців).

Крок 2. Оформлення угоди купівлі-продажу. Існує три варіанти законного продажу машини. По-перше, через комісійний магазин або брокера (потрібно заплатити за послуги з оформлення довідки-рахунки близько 1 тис. грн). Відзначимо, що якщо ви не є власником автомобіля, а дієте від його імені за дорученням, то довідку-рахунок виписати на себе не можна (не можна продати машину самому собі) – вписують дані родича. І надалі для того, щоб він оформив автомобіль на вас, потрібно або привезти його, або отримати довіреність на право діяти від його імені. Саме тому, при покупці автомобіля по генеральній довіреності найкраще вписувати в неї відразу два імені – своє і родича. Крім того, вам може бути необхідна  нотаріально завірена копія довіреності – її також краще зробити одразу при отриманні гендоверенності, щоб потім не шукати нотаріуса біля МРЕВ.

По-друге, у нотаріуса можна укласти договір купівлі-продажу (ця послуга коштує близько 800 грн). Відзначимо, що нотаріус вимагає письмову згоду чоловіка (якщо продавець перебуває в шлюбі) і оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу.

Крок 3. МРЕВ. Протягом 10 днів після покупки авто, слід поставити його на облік. Для цього потрібно написати заяву, подати у віконце для реєстрації договір купівлі-продажу (або довідку-рахунок), паспорт, ідентифікаційний код і транзитні номери разом з квитанціями про оплату послуг МРЕВ (до 700 грн). Співробітник МРЕВ оглядає авто, а також перевіряє його по базах даних – якщо воно не зазначається як викрадене і не перебуває в розшуку (або під арештом), новому власникові видають технічний паспорт паспорт на його ім’я.

АВТО-двійники

В Україні діє схема легалізації авто методом створення автомобіля-двійника. Під викрадений або нерозмитнений автомобіль підбирають такий же (за кольором, типом кузова) і за допомогою корупційних схем з’ясовують дані техпаспорта. Після цього, номер кузова перебивають і друкують підроблений техпаспорт (при сучасному розвитку техніки це нескладно). У підсумку з’являються дві ідентичні машини. Так як довіреність сьогодні не є обов’язковим документом, а при зупинці авто правоохоронцями, звірка номерів проводиться рідко, то на «двійнику» можна їздити роками, а власник «оригінального» авто про це може і не підозрювати. Більш того, часто про це не підозрює і новий власник, який вважає, що купив авто за дорученням.

Проблеми виникають при спробі зняти таке авто з обліку або перереєстрації. Якщо таку машину виявляють, її забирають на штрафмайданчик, і покупцеві авто доведеться через суд доводити, що він є добросовісним покупцем, а потім намагатися легалізувати авто. Якщо воно не значиться як викрадене, це може закінчитися успішно, але займе багато часу, нервів і грошей (доведеться заплатити і за розмитнення). Прикмета шахрая: продаж авто за дорученням на 40% дешевше ринкової вартості.

ЗА ЩО МАШИНУ МОЖУТЬ ОФІЦІЙНО ВИЛУЧИТИ

Наведений вище алгоритм підійде для більшості власників, але час від часу виникають випадки, коли, хоч ви все робили вірно, виникають непередбачені проблеми і автомобіль конфіскують на штрафмайданчик.

Прострочені штрафи. Хоча законодавством не передбачена можливість відмовити автовласникові в реєстрації / перереєстрації авто за несплачені штрафи, нерідкі випадки, коли автомобіль затримують саме з цієї причини. Справа в тому, що якщо Державтоінспекція не отримує підтвердження про оплату штрафу, вона звертається до виконавчої служби. У цьому році нерідкі випадки, коли держвиконавець навіть за несплачені 255 грн (мінімальний штраф за перевищення швидкості) заарештовує все майно боржника, а автомобіль оголошує в розшук. Якщо співробітник МРЕВ виявляє такий автомобіль, то його затримують до приїзду держвиконавця, а вже той забирає його на штрафмайданчик. Арешт на автомобіль може бути накладений і з іншої причини, наприклад, в ході судового розгляду з банком (якщо машина купувалася в кредит і він до кінця не виплачений).

Викрадений автомобіль. Якщо співробітник МРЕВ виявляє перебиті номери або інші невідповідності з даними техпаспорта (або сам техпаспорт підроблений), то авто перевіряють по базі на предмет угону. Якщо авто викрадене, викликається патруль, складається заява працівником, який виявив авто. Працівникові поліції віддають доповідну записку, водія можуть затримати до з’ясування обставин. У МРЕВ залишається копія записки. Водія разом з машиною та документами доставляють до райвідділу, де вже поліція приймає рішення про порушення кримінальної справи.

ГБО. Непросто все і в тому випадку, якщо на автомобіль встановлено газобалонне обладнання. Справа в тому, що це вважається переобладнанням, яке потрібно реєструвати в МРЕВ (міняти техпаспорт), що роблять не всі. У підсумку, при перереєстрації потрібно спочатку замінити старий техпаспорт на новий із записом «встановлено ГБО», тут же знищити новий техпаспорт (зняти машину з обліку) і одержати інший з даними нового власника. Щоб не платити двічі за заміну техпаспорта, простіше під’їхати на СТО, де ставили газ, і там взяти документи про те, що машину переобладнали, наприклад, день тому (це коштує 100 грн), і їхати в МРЕВ знімати її з обліку. Справа в тому, що законодавство дозволяє реєструвати ГБО не відразу, а протягом 10 днів.

Тому рекомендуємо Вам бути кмітливими та діяти в рамках законодавства України, що позбавить від проблем та зайвої витрати часу.

Підготував:

Юрисконсульт, І.Візнович.

Категорія: Статті | Додав: desncenter (27.09.2016) | Автор: юрисконсульт, І. Візнович
Переглядів: 1497
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]