РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

ДИТИНА В УМОВАХ РОЗЛУЧЕННЯ

               Розлучення. До нього приходять двоє, коли втрачені почуття, загублені щирість і повага одне до одного. Коли подальше життя двох осіб стає нестерпним.

              Розлучення має багато причин і соціальних, і економічних. Буває, що люди дійсно не підходять одне одному ні психологічно, ні фізіологічно. Буває, що  згуртованість та гнучкість стосунків надто великі, сумісне життя стає нестерпним. А буває, що в сімейному житті має місце насильство. Чоловік та жінка вирішують, що треба розлучитися, що іншого виходу немає.

             Але ми в такій ситуації є не тільки подружжям. Ми ще й батьки. Як пояснити дітям, чому сім’я руйнується, чому батьки не можуть більше жити разом? Як залишитися батьками не відмовитися від своїх батьківських обов’язків? Як розійтися цивілізовано?

             Причин розлучення багато, проте часто причиною стає домашнє насильство. Це коли дорослий член родини приходить в агресивний стан і у стані афекту членів сім`ї: принижує морально, домагається сексуально, позбавляє економічних ресурсів, б’є фізично.

             Що можна зробити? Як запобігти розлученню? Адже щасливими не стає ніхто. Особливо страждають діти. Згодом досить невизначеними стають батьківські функції, особливо страждають стосунки батька та дітей. В такому випадку треба сісти за стіл переговорів, спробувати навчитися обговорювати свої проблеми, навчитися розподіляти свої обов’язки, адже для дитини ви залишаєтеся батьком і матір`ю.

             Можна назвати кілька випадків поводження щодо дитини в ситуації розлучення.

             По-перше, дитині треба говорити правду. Це не означає, що не треба враховувати вікові особливості дитини, її емоційний стан, тощо. Робити це треба тактовно, на мові дитини, і послідовно. Коли мати потерпає від психологічного насильства і при цьому говорить дитині, що батько хороший, син чи донька сприймають, з одного боку, насильство та знущання як норму поведінки, а з іншого – дитина не готова потім змінити своє ставлення до батька – насильника, доставляючи матері додаткові страждання.

            

Рекомендації батькам, що розлучаються:

  • не вирішувати подружні конфлікти за рахунок дитини;
  • не показувати штучно, що бувший партнер є дуже поганою людиною;
  • не обманювати дитину і завжди пояснювати, що трапляється у сім’ї.

             Будь-яку серйозну розмову треба вести тоді, коли ви можете все обговорити спокійно. Головне, що треба пояснити дитині – це зміни в її способі життя. Доброзичливо та м’яко поясніть, як буде організовано ваше наступне спільне життя. Це зніме страх невизначеного майбутнього.

 

             Що не рекомендується робити:

  • звинувачувати партнера у присутності дитини;
  • звинувачувати у тому, що сталося інших родичів (бабусю, дідуся, сестру тощо);
  • звинувачувати дитину у тому, що сталося.

 

Є про що подумати. Будьте уважні до дитини в цей важкий період.

 

 

Підготувала К. Гарник

Завідувач Притулку    

Категорія: Статті | Додав: desncenter (05.12.2016) | Автор: К. Гарник, завідувач Притулку
Переглядів: 481
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]