РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Чи можна змінити розмір аліментів

Чи можна змінити розмір аліментів ?

 

          Всім добра, друз ! До нас часто звертаються з питаннями щодо можливості коригування розміру аліментів. Отже, як змінити їх розмір? Для відповіді на це питання варто розглянути два сценарії розвитку подій.

Сценарій 1

            Якщо ви уклали з чоловіком/жінкою нотаріальний договір відповідно до ст. 78 Сімейного кодексу України, а саме: “Договір подружжя про надання утримання”, вам слід звернутись до нотаріуса, де був укладений договір і просто внести зміни у такий договір.

            Підказка: якщо за таким договором існує заборгованість, то не обов’язково звертатись до суду. Відповідно до ч. 2 ст. 78 Сімейного кодексу України у разі невиконання одним із членів подружжя свого обов'язку за договором про надання утримання аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

 

Сценарій 2

            У разі, коли аліменти були встановлені судом, для зміни розміру призначених аліментів зацікавленій стороні слід звернутися із відповідною заявою до суду із зазначеними підставами для відповідної зміни. Звертаючись до суду з проханням про збільшення аліментів, у заяві зазначаються докази щодо поліпшення матеріального стану платника аліментів, хвороби дитини, збільшення потреб на утримання дитини. Цей перелік
не є вичерпним і залежить від життєвої ситуації.

Пояснення:  згідно ст. 182 Сімейного кодексу України суд зобов'язаний також враховувати матеріальне становище дитини. Тобто, чим краще дитина матеріально забезпечена за рахунок, наприклад, заробітку, дивідендів, інших доходів, тим меншу суму аліментів вона може отримати від батьків.

            При розгляді справи про стягнення аліментів при визначенні їх розміру, суд повинен враховувати також стан здоров'я та загальний матеріальний стан того з батьків дитини, з якого вони будуть стягуватися. Так, якщо суд встановить, що той з батьків, з кого стягуються аліменти, є інвалідом I, II чи III групи, він повинен цю обставину врахувати як підставу для зменшення їх розміру. І навпаки, якщо суд встановить, що матеріальне становище платника аліментів, дозволяє йому утримувати дитину, він може збільшити розмір аліментів (частку заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину), що підлягає стягненню з платника аліментів. Свідченням матеріального становища платника аліментів, є величина витрат на утримання особою себе та членів своєї сім'ї.

            Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

            З 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1921 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років – 2395 грн.

  З 1 липня 2021 року прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становитиме 2013 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років – 2510 грн.

            Статтею 185 Сімейного кодексу України передбачено, що той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини,
її хворобою, каліцтвом тощо).

 

 

Юрисконсульт Центру, Артем Петренко

Категорія: Статті | Додав: desncenter (29.06.2021) | Автор: Артем Петренко
Переглядів: 245
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]