РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Чи буває кохання самообманом? ЛЮБОВ ЯК ЗАЛЕЖНІСТЬ

«Він пішов назавжди! Що мені робити? Як жити далі? Я не уявляю своє життя без нього! Це єдине почуття любові, яке я відчувала, відчуваю і буду відчувати! Життя скінчилося!» Багато хто переживав цей стан, як мінімум, у період першого кохання. Це відчуття сильне, всепоглинаюче та, по відчуттях, єдине і неповторне.

Перше кохання, рівно як і подальші, можуть стати залежністю, яка міцними нитками зв'яже і ні на секунду не буде відпускати. А якщо відпускатиме, то не надовго і не дозволятиме дихати на повні груди, перебувати з кимось ще. Кожен раз, коли ви зайняті будь-якими іншими справами або перебуваєте з іншими людьми, вас буде притягувати образ людини, який милий вашому серцю.

Любовна залежність, як і будь-яка інша залежність, -  несвобода від чого-небудь або кого-небудь. У психології такі емоційні переживання і почуття називають любовною залежністю або співзалежністю.

Співзалежність - патологічний стан, що характеризується глибокою і сильною емоційною, соціальною або навіть фізичною залежністю від іншої людини. Співзалежність - одна з форм залежностей таких же як алкоголізм, наркоманія, трудоголізм, релігійний фанатизм, шопоголізм, ігроманія та інші, при котрих необхідна допомога.

Для стану співзалежності типові: заперечення, самообман, низька самооцінка, ненависть до себе, почуття провини, придушений гнів, неконтрольована агресія, нав'язлива допомога, зосередженість на інших, ігнорування своїх потреб, психосоматичні захворювання, проблеми спілкування, проблеми в інтимному житті, замкнутість, депресивна поведінка, думки про самогубство.

Багато хто вважає такий тип залежної любові найсильнішою і яскравою історією в їх житті! Деякі навіть заздрять історіям по типу «Ромео і Джульєтта». Але ж у відомій нам історії Ромео не зможе жити без Джульєтти, як і вона без нього. Вони не можуть собі уявити своє існування один без одного. Вони залежні! Вони пов'язані і один без одного не відчувають частину себе. Вони половинчасті, а не повні.

Для опису співзалежності добре підходить міф про дві половинки, який був повіданий Платоном у творі «Пир». Щоб пояснити таємницю людської любові в далекій давнині був створений міф про істоту, яка була чоловіком і жінкою одночасно (андрогін). Андрогін був цілісним, але занадто зарозумілим і гордим. Зевс вирішив покарати андрогіна. Він розділив його навпіл та навічно відокремив чоловічу частину від жіночої. З тих пір кожна «половина» пристрасно і болісно шукає для себе відсутню. Але дізнавшись про це, Бог Ерос, що відповідає за кохання, прийшов на допомогу та тепер постійно сходить з небес, щоб допомогти половинкам знайти один одного і возз’єднатися.

З цього міфу закоханість виникає через набуття іншої, втраченої частини «Я». Цікаво те, що саме у стані залежної любові людина відчуває втрату своїх частин «Я» і стає неповноцінною (приклад: «без нього світ не милий», «в його очах я бачила себе найгарнішою жінкою у світі», «ми робили все разом, а без нього я не можу знайти собі місця» та інші нескінченні приклади втраченого «Я»).

ЩО Ж РОБИТИ У ВИПАДКУ ВІДЧУТТЯ СПІВЗАЛЕЖНОСТІ ТА РОЗРИВУ З ЛЮДИНОЮ, ДО ЯКОЇ У ВАС Є СИЛЬНА ЛЮБОВНА ЗАЛЕЖНІСТЬ?

Існують три основних шляхи, до яких вдаються ті, хто перебуває в стані співзалежності:

ШЛЯХ 1 (неконструктивний).  Розірвати відносити. В такому випадку часто вдаються до таких кардинальних заходів, як видалення номера телефону, розривання всіх контактів, припинення відвідування тих місць, де ви можете зустрітися, видалення з соціальних мереж та інших заходів, щоб «с глаз долой и из сердца вон». Часто в цьому випадку можна почути пораду «клин клином вибиває». Важливо зауважити, що така порада є хибним розрадником. Чому? Адже це народна мудрість! А тому, що не виб'є клином, як не намагайтеся! А якщо це і станеться, то той, хто є потенційно залежним, знайде собі іншу людину, до якої буде відчувати нехай не таку ж, але схожу любов, яка теж буде любовною залежністю, а не безумовним та щирим коханням. І все почнеться по колу знову з тими ж граблями...

ШЛЯХ 2 (неконструктивний).   Залишити все як є і нічого не робити. «Сталося і мені боляче, але я буду тихо плакати в подушку, нікому про це говорити не буду, а буду страждати і себе карати за те, що трапилося. Адже винна/винен в усьому тільки я! І коли мені буде нестерпно боляче або я вип'ю келих вина, я напишу смс і нехай він/вона знає кого він втратив» Впізнаєте? Здавалося б, в такому випадку людина нічого не робить, а залишає все як є, пливучи за течією. І тільки іноді її накриває емоціями, з котрими вона не може нічого вдіяти. Але підступ в тому, що при такому шляху вирішення ситуації, залежний перебуває в стані сильного постійного стресу, який руйнує організм щохвилини та призводить до різних захворювань, не лише психосоматичних.

ШЛЯХ 3 (конструктивний).  Зробити роботу над помилками та «лікувати» себе. Це зрілий шлях особистості, яка не хоче плисти за течією і бути прив'язаною до чогось. Цей шлях не швидкий і не легкий, але він звільняє і дає можливість любити без умов, без перешкод і не втрачаючи себе. Той, хто обрав цей шлях має повернутися до себе, до своїх загублених часток «Я», до своїх витоків, до своїх хобі, інтересів, творчості, до свого світу. На цьому шляху ви відчуєте подяку до людини, від якої були залежні і зможете винести мудрість, якої вам не вистачало у житті. На цьому шляху необхідно буде навчитися любити себе безумовно, не залежно від того, які ви, яке ваше тіло і не залежно від оцінки оточуючих. Адже тільки коли ви навчитеся по-справжньому, без умов любити себе, ви зможете подарувати світу, рідним і своїй супутниці або супутнику безумовну любов з великої літери, яка буде надавати крила, всепоглинаючу радість та повну відсутність болю. Ви і є найдорожче, що є у вас! Ваше тіло – місце для вашої душі. На пізнання себе може піти ціле життя і не одне, якщо вірити в реінкарнаціюJ Коли ми кохаємо людину, ми знаємо, що він любить, що для нього важливо, які його хобі та захоплення, як він спить, як дивиться, як змінюється його міміка і рухи, який він. Чи знаєте ви це про себе? Шлях роботи на помилками, «лікування» та любові до себе на диво захоплюючий і цілющий. Спробуйте і ви не пошкодуєте!

Наостанок важливо ще раз зазначити, що любовна залежність не є видом любові! Незважаючи на це, багато людей приймають залежність за любов. І вони щиро вважають, що біль - це властивість любові, хоча насправді це властивість залежності. Власне, це одна з головних труднощів в лікуванні любовної залежності: поки свій душевний біль людина сприймає як прояв своєї любові, вона від неї позбутися не хоче, як вона вважає: «справжня любов варта страждань!».

Співзалежні люди мають труднощі з тим, щоб визнати наявність залежності і часто вважають за краще приховувати свої уявлення про те, що таке любов. А вона у них дорівнює стражданню.

Ми з радістю допоможемо вам зробити необхідні кроки задля досягнення бажаних змін у житті та звільнення від любовної залежності. Безкоштовні послуги психологів та юристів Ви можете отримати у нас в Центрі, попередньо записавшись на консультацію за телефоном (044)518-73-72

Будь ласка, подбайте про себе і Ваших близьких! Бажаю вам щастя!

 

Підготувала практичний психолог

Центру в справах сім'ї та жінок

Деснянського району міста Києва

Тищенко Марія

Категорія: Статті | Додав: desncenter (11.01.2018) | Автор: практичний психолог, М. Тищенко
Переглядів: 1613
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]