РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Батькам про батьків

Б А Т Ь К А М    П Р О     Б А Т Ь К І В

 

У нашому суспільстві дуже розвинутий стереотип, що, коли з являється дитина, батьки повинні відмовитись від себе, свого особистого простору, своїх інтересів, потреб і повністю присвятити себе вихованню дитини.

З одного боку народження дитини накладає обмеження на батьків. З іншого боку, навіть для самої дитини дуже важливо, щоб батьки мали своє життя, не підкоряли себе цілковито дитині, вміло відстоювати своє право на особистий час, відпочинок, свої власні інтереси та потреби. Тоді дитина вчиться поважати чужі права й має приклад того, як можна поважати свої права.

Привчайте дитину змалечку поважати право іншої людини, в тому числі найближчих людей – матері та батька, на власний час і простір!

Не завжди дитина може сама зрозуміти і правильно здогадатися про те, який у вас настрій, самопочуття, про те, що ви хочете побути наодинці із собою. Говоріть їй чи йому про це. Коли ви ділитесь з дитиною почуттями і проблемами дитина швидше ділиться з вами своїми почуттями і проблемами.

Отже, діліться з дитиною своїми почуттями!

 

Навчайте дитину підтримувати вас. Це дуже важливо для вас обох.

Навіть якщо ви розумієте, що якось не так поводитеся зараз чи не так діяли по відношенню до своєї дитини, спробуйте відкласти вбік почуття провини. Якщо вам здається, що десь ви недозрозуміли, недоприділили увагу, недопіклувалися, недопояснили, спробуйте краще зрозуміти, подбати, приділити увагу зараз. Провина віддаляє нас один від одного, пригнічує.

Експериментуйте і ви знайдете нові рішення. Якщо ви бачите, що вас щось не задовольняє у спілкуванні з дитиною, залучайте свою творчість пробуйте нове.

Якщо ви накричали на свою дитину у нападі гніву, а потім каєтеся, в цьому, то ви можете сказати: «Вибач мене, це грубий і поганий метод показати тобі як я розгнівалась. Давай сядемо і поговоримо про те, чому тобі так важко виконувати мої прохання».

Допомагайте дитині стати самостійною і полегшуйте власне життя. Пам`ятайте, що варто бути уважними до того, на якому етапі розвитку своїх здібностей знаходиться ваща дитина. Визначте, що дитина може уже зробити самостійно; що може робити сама, але ще має потребу у вашій підтримці і допомозі; що ще не може робити, але ви б хотіли щоб у найбижчому майбутньому змогла робити сама.

І не беріть на себе зайву відповідальність. Важливо тільки бути уважними до того, чи готова дитина вже впоратися з тим, що від неї очікують. І ще одне – очікуйте обережно, бо вас може чекати розчарування. Воно болюче та отруйне, тому краще йти в ногу з розвитком своєї дитини, приймаючи факт, що це – окрема людина і ваше головне завдання – підготувати її до самостійного життя. А найкраще це можуть зробити люди, які вміють бути щасливими у сучасному світі міських джунглів та світі інформаційної бездни.

Категорія: Статті | Додав: desncenter (10.11.2019)
Переглядів: 485
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]