РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

2017: Українцям почнуть видавати паспорти з 14 років

  З нового року Україна входить в пластикову еру: вже з 1 січня громадянам почнуть видавати внутрішні ID-паспорти у формі пластикової картки за типом водійських прав, повідомляє прес-служба Кабміну. Планується, що нинішні сині паспорта-книжечки замінять на нові картки поступово, за 5 років. Всього за цей час потрібно буде видати близько 30 млн карток. План по переходу на картки затвердила Держміграційна служба. Документ буде пластиковим з електронним чіпом. Термін придатності – 10 років, перший раз паспорт видадуть безкоштовно, потім доведеться купувати.

     "Головна перевага нового паспорта – більш досконалий захист і можливість отримання з часом адмінпослуг через інтернет, без черг. Для тих, у кого є паспорт з необхідними фото відповідно до віку (в 25 і 45 років в паспорт Держміграційна служба вклеює нове фото, інакше документ вважається недійсним. «В принципі, нічого не зміниться», – роз'яснив спікер ГМС Сергій Гунько. – Планується, що на першому етапі ID-картки видадуть безкоштовно особам, які досягли 14 років (зараз паспорт видається в 16 років, але з наступного року вік отримання паспорта знизять до 14 років)".

      ID-карта дійсна 10 років з моменту видачі, потім треба отримати нову ще на 10 років і т. д., вже платно. Запропонують оформити (за гроші, але ціна поки невідома: за оцінками експертів МВС, друк ID-картки та її оформлення на поліграфкомбінаті "Україна" буде коштувати до 200 грн. Паспорти-картки громадянам, які звернуться за відновленням загублених документів і за оформленням закордонного паспорта. Ну а ті, хто не хоче чекати, може поміняти паспорт на пластиковий – теж за доплату.

     У новому паспорті не буде інформації про укладення шлюбу і місце проживання: для підтвердження місця проживання, міграційна служба на прохання громадянина безкоштовно видасть йому паперову виписку з реєстру. Але з розвитком надання електронних адмінпослуг необхідність у такій виписці відпаде. Всю інформацію (фото, ПІБ і т. д.), яку можна побачити на ID-картці, продублюють в чіпі, який зашитий в неї, як зараз у закордонних паспортах.

     Туди ж, за бажанням власника, можна внести відбитки пальців і цифровий підпис. Для тих, хто з релігійних або інших міркувань відмовиться від занесення інформації на чіп, його залишать чистим, зробивши про це помітку на самій картці.

      Можуть не встигнути. Джерело в МВС уточнює, що платити за ID-картку не потрібно буде тим, хто змінює паспорт з об'єктивних причин: досягнення віку 25 і 45 років, зміна прізвища при вступі шлюб. У міністерстві не виключають, що в січні людям можуть видавати паралельно паперові та пластикові паспорти, але паперові – тільки там, де не встановлять обладнання для оформлення ID-карток. Поки повністю готова третина паспортних столів.

    НАВІЩО ID-КАРТКА 14-ЛІТНЬОМУ

     Видача паспортів з 14 років, а не з 16, як зараз, є міжнародною практикою, так як з 14-річного віку настає часткова дієздатність громадянина. За законом в 14 років людина може самостійно вчиняти дрібні побутові юридичні дії, наприклад, вибрати місце проживання, знімати зі свого рахунку невеликі суми грошей. Зараз за неї, наприклад, питання проживання вирішують батьки і суд, що не завжди збігається з бажанням підлітка (після розлучення батьків син хоче жити у батька, а суд вирішує, що він повинен жити у матері)

     Отримати ID-картку можна не тільки за місцем реєстрації (прописки), але і в будь-якому паспортному столі або центрах надання адмінпослуг. У 2016-2020 рр. і паперовий, і пластиковий внутрішній паспорти будуть мати однакову юридичну силу. При втраті або розкраданні паперового паспорта новий видають зазвичай протягом місяця, громадянин при цьому платить штраф 34-51 грн і мито 85 коп. Очікується, що ID-картку можна буде оформити за 10 днів.

 

 Підготував:

юрисконсульт, І. Візнович                         

Категорія: Статті | Додав: desncenter (03.01.2017) | Автор: юрисконсульт, І. Візнович
Переглядів: 551
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]