РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

ТРИ ДОРОГИ СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

У сімейному житті буває так, що ми стоїмо на розпутті та не знаємо, який шлях обрати, а іноді навіть не розуміємо, які шляхи є та куди крокувати далі. Такі ситуації – це кризи, котрі можуть обезсилювати та закривати очі на можливість існування виходу.

Але вихід завжди є! Як мінімум, існують три шляхи, якими можна крокувати задля досягнення свого бажаного сімейного життя. Метафорично ці три шляхи можна описати на прикладі керамічної чаші, яка прийшла в непридатність, але яка нам дісталася у спадок і дуже дорога нам. З нею можна вчинити по-різному, а саме:

1. викинути;

2. залишити стояти на полиці, але вже не використовувати, так як вона прийшла в непридатність;

3. відремонтувати самостійно або за допомогою майстра, який здатний філігранно полагодити дорогоцінний для нас сосуд.

В даному прикладі наводиться керамічна чаша, яка дісталася у спадок, так само, як і сценарій життєвих відносин, ми також беремо у спадок зі своєї родової системи з її болями, печалями і радощами. У нашій родовій системі багато мудрості, яка накопичувалася століттями, а іноді навіть тисячоліттями. Дізнаючись історії зі свого роду, ми можемо з легкістю пробуджувати мудрість наших предків. Головне - дізнатися про них, розбудити в собі і використовувати за призначенням.

Крім впливу спадковості, які відображаються в сімейних сценаріях, нам також у спадок дісталися три шляхи сімейного життя, які асоційовані вище з з чашею. Ось вони:

ШЛЯХ 1. Розлучитися. Покинути пару, втекти, забути, але потім знову знайти нового партнера і укласти з ним союз. І в новому союзі несвідомо діяти по тому ж сценарію, який дістався нам у спадок.

ШЛЯХ 2. Залишити все як є і «стерпиться-злюбиться». У такому випадку, ми вдаємося до сценарію «пустити все на самоплив» і є небезпека заморозити травматичний досвід, який потім може вийти в психосоматичні захворювання.

ШЛЯХ 3. Філігранно розвивати насамперед себе і працювати над сімейними відносинами, щоб спільний шлях був довгим і щасливим. На цьому шляху можна звертатися за допомогою до книг, мудрості роду, тренінгів, психологів, знайомих, у яких є такий позитивний досвід сімейного життя, який потрібен вам.

Будь ласка, подбайте про ваші сімейні стосунку. На те, щоб розбити щось, може бути достатньо кілька хвилин, а на відновлення можуть піти роки!

Бажаю вам щастя!

 

Підготувала практичний психолог

Центру в справах сім'ї та жінок

Деснянського району міста Києва

Марія Тищенко 

 

Категорія: Статті | Додав: desncenter (27.11.2016) | Автор: практичний психолог, М. Тищенко
Переглядів: 521
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]