РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

...коли депресія

«Звичайна психіатрична застуда» - так іноді між собою фахівці називають одну з найпоширеніших проблем - депресію. Всі ми час від часу кажемо, що впали в депресію, адже наш настрій постійно змінюється і ми це помічаємо. Але, звичайно, це не означає, що нам потрібне лікування, хіба що присутність «люблячих вушок» ще нікому не завадила. Бажано чужих, але надійних вух. Які кваліфіковані та вміють слухати.

Депресія може спіткати кожного: молодого і старого, багатого і бідного, - для неї немає різниці. Наші думки та поведінка іноді можуть створювати нам проблеми і приносити результати, протилежні до бажаних. Зокрема, коли ми відчуваємо сильне пригнічення чи тривогу, наші думки часто вводять нас в оману і роблять ситуацію гіршою, ніж вона є насправді. Ці думки спонукають до такої поведінки, через яку ми ще більше застрягаємо в складній ситуації замість того, щоб допомогти з неї вийти. Насправді це пастка, в яку потрапляють багато людей, це хибна звичка, від якої потрібно позбутися.

На жаль, на сьогоднішній день, не винайшли засобів від депресії, що діють миттєво. Але ж вихід з депресії це дійсно ви-ХІД. І він дійсно має на увазі рух, дію, зусилля. Іноді для цього потрібна допомога психотерапевта, але змінити фізичні навантаження, харчування та своє оточення ми можемо і самі. Поступово, відслідковуючи негативні думки, змінюючи свою поведінку ви зможете послабити депресію. Золотим правилом тут буде принцип
«крок за кроком». Іншими словами, не ставте собі занадто складних цілей. Давня приказка вчить, що «велика подорож починається з малого кроку».
Ваша подорож до одужання від депресії має починатися з окремих маленьких кроків. Винагороджуйте себе за те, що зробили більше і почуваєте себе трішки краще - не чекайте повного одужання, щоб привітати себе з повною перемогою. Якщо у вас серйозна травма, то навіть пройтися по квартирі, чи навіть зробити лише один крок - буде досягненням, вартим винагороди!

Якщо ви зможете підтримувати свою активність і займатися діяльністю, що приносить вам задоволення чи успіх, це почне піднімати вам настрій. Час від часу вносьте у свій план види діяльності, які можуть стати винагородою в плані задоволення чи досягнення. Пам'ятайте, що це не має бути щось особливе. Навіть такі прості радощі, як приймання ванни чи перегляд журналу за чашкою кави, можуть зробити внесок у підтримку гарного настрою. Подумайте про те, що вам раніше подобалося і спробуйте почати робити це знову. Тут важливо усвідомлювати, що не від усього одразу ви отримаєте стільки утіхи, як це було до депресії. Задоволення буде повертатися з часом. Тож, спершу вам доведеться змусити себе робити те, що вам не дуже подобається. Варто бути наполегливим. Збільшення кількості того, що ви робите з власної волі, щонайменше дасть вам відчуття досягнення. Намагайтеся дотримуватися цього і через деякий час відчуття задоволення повернеться.

Слід завжди пам'ятати золоте правило планування діяльності: цілі мають бути невеликі і досяжні. Не забувайте хвалити себе кожного разу, коли вам вдається зробити те, що ви запланували. Займайтеся тим, що вас захоплює, і у вас залишиться менше простору для негативних думок. Читайте книжки, ходіть на прогулянки, слухайте музику, спілкуйтесь з друзями. Тут варто згадати і про важливість фізичних навантажень: біг, плавання чи інші види спорту мають прямий терапевтичний вплив на настрій. Тож варто записати у свій розклад регулярні фізичні навантаження. Ви не тільки станете підтягнутими, але й почуватимете себе краще.

На завершення розмови пропонуємо декілька перевірених способів відволікання від негативних думок :

- порахувати всі червоні предмети навколо себе; порахувати цеглини в стіні чи щось інше у полі бачення;

- докладно описати подумки все, що ви довкола себе бачите, чуєте, відчуваєте на запах чи на дотик;

- повторювати подумки слова якоїсь пісні. Спробуйте пригадати всю пісню, уявляючи музику і все решта у всіх деталях, які тільки можете собі уявити;

- думати про якусь річ, скажімо, квітку, сконцентруватися на ній. Подумайте про її пелюстки, кольори та форму. Уявіть собі її аромат.

В момент, коли ви це читаєте, рекомендується зосередитися на тому, що це працює. Прийняти це як факт. Перевірте на собі.

 

Ви можете відволікати себе, думаючи про щось приємне, смішне, чи про те, що захоплює вашу увагу. Пам'ятайте, що аби це було ефективним, вам треба справді зосередитися на тому, про що ви думаєте - навіть якщо це великі рожеві зефірні слони, що стрибають з хмарки на хмарку!

І останнє. Пам'ятайте, що негативні автоматичні думки можуть втручатися на кожному етапі вашої діяльності. Вони будуть заважати вам скористатися нагодою насолоджуватися собою, щось змінити у вашому житті. Тож відслідковувайте їх і не давайте збити себе з доброї дороги. В момент, коли самостійно ви-ЙТИ із депресивного стану не вдається, варто скористатися послугами спеціалістів – психологів, адже коли болить зуб – ми йдемо до стоматолога, а коли болить душа – вас чекатиме інший «лікар». Попередній запис до психологів саме нашого Центру здійснюється за телефоном
(044)518-73-72.

Успіху вам!

 

З любов’ю та повагою до вас,

психолог Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району міста Києва, Тетяна Співакова.

 

Категорія: Статті | Додав: desncenter (14.03.2019) | Автор: практичний психолог, Т. Співакова
Переглядів: 660
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]