РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

ЯК ПЕРЕБОРОТИ ТРУДНОЩІ ПЕРШИХ РОКІВ СІЕЙНОГО ЖИТТЯ

 Початок сімейного життя часто-густо приносить із собою нові труднощі. Вони можуть бути викликані різноманітними причинами. Це і різниця в вашому мисленні, це і різне відношення до одних і тих же речей, це і різний погляд на життя. Іноді труднощі можуть бути викликані зовнішніми факторами та непередбачуваними обставинами.

Звичайно, вирішувати проблеми, які виникли, заняття не з приємних, проте залишити все як є, це привести своє сімейне життя до краху.

Що ж можна зробити в разі виникнення подібної ситуації в вашій сім’ї?

 

Примірний план дій, що допоможе вам будувати вашу власну щасливу сім`ю:

  1. Виберіть час для того, аби поговорити з вашою другою половинкою.

  2. Відверто скажіть, що вас не влаштовує в ситуації, яка склалася.

  3. Навіть якщо ви вважаєте себе правим або правою на всі 100%, не сперечайтеся, вислухайте аргументи протилежної сторони.

  4. Спокійно. Ваші надмірні емоції, навіть якщо це невід’ємна частина вашої особистості, не допоможуть вам у суперечках, скоріше – навпаки.

  5. Послухайте уважно аргументи протилежної сторони, навіть якщо вони вам дуже не подобаються. Намагайтеся зрозуміти, що стоїть за словами. Адже існують і невербальні способи спілкування. Це і жести, і міміка, і тон голосу. І вони іноді можуть сказати більше за слова.

Ви маєте пам’ятати, що ви – сім’я, а не суперники. Переможців у сімейних баталіях не існує. Якщо ви хочете зберегти сім’ю, потрібно домовлятися, а саме:

  1. Для початку домовтеся, яку проблему вам необхідно обговорити в першу чергу. Якщо така домовленість виникла, то:

  2. По черзі проговоріть, що кожен із вас буде робити для вирішення проблеми, яка виникла. Якщо потрібно, окресліть регламент (час) для висловлення кожного. Тоді ви уникнете проблеми перебивання та неповаги.

  3. Потрібно діяти. Після досягнення домовленості, необхідно виконувати те, про що ви домовилися. Це може потребувати неабияких зусиль. Але результат того вартий.

 

Яким буде ваш шлюб – міцним та щасливим чи короткотривалим і нещасливим – залежить від вас обох. Не повертайтеся до минулого, нехай образи і негаразди залишаться там. Свій погляд направляйте у майбутнє. Якщо ви зможете спільно перебороти труднощі, які виникли в той чи інший період вашого сімейного життя, ви завжди зможете вирішувати їх і у майбутньому.

 

 

Соціальний педагог

Наталія Овсієнко 

Категорія: Статті | Додав: desncenter (15.06.2018) | Автор: соціальний педагог, Н.Федорівна
Переглядів: 527
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]