РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Я СПОКІЙНИЙ АБО ЯК ЗАСПОКОЇТИ РУЙНІВНУ АГРЕСІЮ

Я СПОКІЙНИЙ АБО ЯК ЗАСПОКОЇТИ РУЙНІВНУАГРЕСІЮ

 

Агресія, злість, роздратування, гнів, бажання знищити все, відразу і назавжди - руйнівні емоційні стани, які як хвиля змітають все на шляху, не залишаючи нічого світлого після себе. Як часто в колі близьких і рідних людей виникають сварки, які руйнівно діють на близькість і ми витрачаємо сили на оновлення того, що було розбите, деформоване або тріснуло зопалу!

Агресію можна порівняти зі стихією вогню:

  • Слабкий вогник може зігріти, захистити, стимулювати зростання і життя.  Якщо порівнювати агресію з маленьким вогником, вона допомагає відстоювати свої кордони, домагатися бажаного, заявляти про себе в світі «Я є», захищати і зігрівати своєю силою і міццю. В даному випадку агресія як вітальна (життєва) сила допомагає в розвитку і в гармонійному існуванні в світі.
  • Сильний же вогонь може спалити все до тла і знищити.  У цьому випадку, якщо порівнювати агресію з вогнем, ми говоримо про руйнівну агресію, ту, яку людина не може контролювати. Даний вид агресії накриває як пелена і його важко приборкати, але немає нічого неможливого! Адже приборкавши стихію вогню, людина стає сильною, не через те, що її бояться, а завдяки вмінню захистити не лише свої кордони, а й межі інших людей, які потребують цього захисту.

Наростання агресивного стану можна порівняти з пальником на газовій плиті. За допомогою регулятора ми можемо робити вогонь більше, менше і в підсумку таким яким нам потрібен вогонь для того, щоб якісно і смачно приготувати їжу. Так відбувається і з контролем агресії. Для того, щоб ми управляли нею, а не вона нами, нам потрібно навчитися контролювати регулятор і взяти пульт управління цієї руйнівної емоції у свої руки.

 

ЗАЗНАЧЕНІ НИЖЧЕ ТЕХНІКИ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ приборкати агресію, вогняну стихію руйнування і направити її в конструктивне русло, щоб вона працювала на вас:

•          Техніка 1. Заспокійливе дихання (не менше 7 хвилин, можна більше за бажанням). Повільно виконуйте глибокий вдих через ніс, на піку вдиху затримайте дихання, після чого зробіть видих через рот. Потім знову у тому ж темпі вдих, затримка, видих, вдих, затримка, видих, вдих, затримка, видих і так далі на протязі не менше п’яти хвилин. Бажано при цьому рахувати секунди та стежити щоб вдих, затримка та видих були рівними за часом. З кожним разом кількість секунд можна збільшувати. В ідеалі довести до 10 секунд на вдих, затримку та видих. Рекомендуємо: постарайтеся уявити собі, що з кожним глибоким видихом ви видихаєте агресію, а з кожним вдихом ви вдихаєте спокій, радість і щастя.

•          Техніка 2. Розслаблення (не менше 7 хвилин, можна більше за бажанням). У момент, коли ви відчуваєте агресію - закрийте очі, налаштуйте спокійне і рівне дихання та ляжте або сядьте зручно. Повільно розслабте ваше тіло від периферії до центру починаючи від ніг і закінчуючи головою. При цьому дихайте повільно та рівно. У розслабленому стані вслухайтеся в звуки, запахи, смаки, які зараз відчуваєте і сконцентруйтеся на приємних відчуттях в вашому тілі. Рекомендуємо: поставити приємну для вас музику, яка розслабляє та буде допомагати при виконанні цієї техніки.

•          Техніка 3. Споглядання (не менше 7 хвилин, можна більше за бажанням). У момент, коли ви відчуваєте агресію - закрийте очі, налаштуйте спокійне і рівне дихання і уявіть місце природи (ліс, море, гори, океан, водоспад і т.д.), де вам хочеться опинитися та де вам спокійно. Після того, як вдалося сконцентруватися на образі, дихайте, споглядайте його в вашій уяві і отримуйте від цього задоволення. Рекомендуємо: поставити приємну для вас музику, яка розслабляє та буде допомагати при виконанні цієї техніки.

•          Техніка 4. Концентрація (не менше 7 хвилин, можна більше за бажанням). У момент, коли ви відчуваєте агресію - налаштуйте спокійне і рівне дихання та сконцентруйте увагу з відкритими очима на будь-якому предметі, на який впав ваш погляд. Можна замінити предмет на картинку, яка вам подобається – фото, картина, вирізка з журналу тощо та носити її завжди з собою. Зафіксуйте вашу увагу на обраному вами предметі, картинці або тому, що обрали для споглядання. Почніть його розглядати. Звертайте увагу на найдрібніші деталі, навіть якщо ви їх добре знаєте. Рекомендуємо: якщо ви вважаєте, що ви вже все помітили та розглянули у цьому предметі – шукайте ще і ви будете здивовані скільки ще ви не побачили.  

•          Техніка 5. Уникання об’єкту, який викликає агресію. Іноді, щоб уникнути негативні наслідки треба піти, щоб заспокоїтися. Якщо дозволяють обставини, залишіть приміщення, в якому у вас виникла агресія, перейдіть в інше, де нікого немає, або вийдіть на вулицю, де зможете залишитися наодинці зі своїми думками. У цьому випадку все одно бажано застосовувати техніки дихання для того, щоб приборкати вогонь, котрий розгорівся у середині. Звісно, ця техніка не є дорослою, а більш притаманна дитині як захисний механізм психіки, але якщо ви хочете уникнути негативних наслідків, вона працює.

•          Техніка 6. Улюблена справа, як балансування емоційного стану. Займіться улюбленою діяльністю - все одно якою. Секрет цього способу простий: будь-яка діяльність, виконує роль громовідводу - допомагає відволіктися від внутрішньої напруги. Наприклад: люди з високим рівнем агресії можуть обирати професії, де агресія може бути корисна для суспільства (військові, хардрокери, режисери бойовиків та інше.) як писав видатний британський композитор і клавішник Джон Лорд: «Якби не було такої музики як хардрок, то наше покоління було б ще більш жорстоким, ніж воно є. Рок - це прекрасна можливість виплеснути з себе агресію». І він правий! Часто ми не розуміємо, чому наші близькі дивляться фільми жахів, бойовики, грають у комп’ютерні ігри де вбивають, читають агресивні книжки та інше. А насправді читаючи, граючи, дивлячись щось про агресію – ми самовиліковуємося та направляємо агресію у соціально сприйнятливе  русло.

•          Техніка 7. Вода, що гасить вогонь. Якщо подивитися на стихію вогню у природі - вогонь може кращим чином загасити вода. Так, саме вода! У момент коли ви відчуваєте агресію – вмийтеся або побризкайтеся водою. Враховуючи те, що не завжди можна вмитися, ми рекомендуємо носити з собою термальну воду або звичайну водичку у пляшечці з пульверизатором (за бажанням можна додати у воду заспокійливі аромомасла такі як лаванда, м’ята перцева чи цитрусові). Вода заспокоює і з часом ви будете це робити автоматично і так проявляти турботу про себе.

Ми навели сім технік, котрі рекомендуємо використовувати, але насправді таких технік велика кількість. Використання прийомів гасіння вогню агресії – могутній засіб, що дозволяє цілком розслабитися і знайти душевну рівновагу. Однак, ця навичка вимагає завзятого тренування.

Агресія дуже часто приносить страждання, проте при бажанні впоратися з нею - все можливо. Агресивну поведінку, як і будь-яку іншу поведінкову модель людини, можна змінити, якщо вона готова над цим працювати.

Ми з радістю допоможемо вам зробити необхідні кроки для подолання агресії та задля досягнення бажаних змін у житті.

Безкоштовні послуги психологів та юристів Ви можете отримати у нас в Центрі, попередньо записавшись на консультацію за телефоном (044)518-73-72

Не дайте собі і оточуючим знищити цілісність, любов та щастя у житті!

Будь-ласка, подбайте про себе і Ваших близьких!

Бажаємо вам щастя!

 

Підготувала практичний психолог

Центру в справах сім'ї та жінок

Деснянського району міста Києва

Марійко Марія

Категорія: Статті | Додав: desncenter (20.07.2016) | Автор: Практичний психолог, Марія Марійко
Переглядів: 778
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]