РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Статті » Статті

Ґендерна дискримінація чоловіків

Суспільство вважає, що деструктивні ґендерні ролі негативно впливають тільки на жінок. Проте ґендерна нерівність особливо жорстока до чоловіків. Всі ви знаєте, що чисельність населення України постійно зменшується. І причина не тільки у виїзді багатьох жителів нашої країни за кордон, а і в погіршенні здоров’я населення. Як результат – висока смертність. В першу чергу чоловіків. До речі, тривалість життя українських чоловіків на 12 років менша за тривалість життя жінок. І головна причина цього явища не тільки наш низький рівень життя, погана екологія, а насамперед – традиційне чоловіче виховання. Там, де жінка буде уникати небезпечної ситуації і не стане жертвою нещасного випадку або не встряне в бійку тощо, чоловік здебільшого поступить навпаки. Він в молоді роки зневажливо ставиться до власного здоров’я, вчасно не звертається до лікаря, запускає хворобу, зловживає алкоголем та курінням, адже традиційна чоловіча роль не передбачає виваженості, стриманості, обережності.

         - Чоловіки вважають роботу головним заняттям свого життя, тому в разі втрати її набагато гірше від жінок адаптуються до нових реалій життя. Їм набагато важче змінити професію, перейти на менш оплачувану посаду, зайняти те місце, яке традиційно займають жінки.

       - При розлученні, суди традиційно дітей залишають матері. Згідно своїй ґендерній ролі, чоловік не так важко позбавляється радощів батьківства. Таку позицію чоловіка часто підтримує суспільство. Навіть в сім’ї чоловік часто сприймається як постачальник благ у матеріальному еквіваленті.

         - Часто ґендерні стереотипи нашого суспільства нав’язують чоловіку неемоційну, «мужню» поведінку, яка заважає останньому налагоджувати стосунки з оточуючими.

         - Окрім дискримінації в родині, чоловіча дискримінація існує і в інших сферах. Деякі професії в Україні вважаються традиційно жіночими. Зокрема, це сфера обслуговування. Світова статистика каже, що в світі таких професій стає дедалі більше. Але українські чоловіки, в силу свого патріархального виховання, не готові там працевлаштовуватися.

Отже 21 століття вимагає нової моделі ролі чоловіків. Досягти цього можна тільки переглянувши існуючі ґендерні норми та цінності.

 

Категорія: Статті | Додав: desncenter (12.08.2016)
Переглядів: 571
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]