РАЗОМ ДО ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ!
Головна » Статті » Заходи в рамках Програм Центру » Підготовка молоді

Проведення практичних семінарських занять, обмін досвідом

Центром у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва склалися добрі традиції щодо співпраці з Академією внутрішніх справ України в місті Києві щодо проведення занять для курсантів факультету підготовки дільничних інспекторів міліції практичними психологами та юристами Центру.

02 лютого 2015 року спеціалістами Центру було проведено черговий інформаційно-практичний семінар для курсантів 3 курсу, майбутніх дільничних інспекторів у рамках проекту «Протидія насильству в сім’ї»: агресор  та жертва».

Семінар оснований на реальних прикладах роботи спеціалістів Центру з жертвами насильства, особами, які скоїли таке насильство(агресорами) та дітьми, що стали свідками насильства в сім’ї із збереженням конфіденційності інформації про клієнтів. Базові принципи реалізації програм психологічної корекції поведінки осіб, які вчиняють насильство в сім’ї.

Були надані рекомендації, як заспокоювати жертву та проводити роботу з родичами агресора. Дані рекомендації опрацьовані на практиці в присутності спеціалістів Центру та викладачів Академії.

Юрист Центру розповіла про взаємодію управлінь, відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї та повноваження цих органів. Про нормативно-правову базу і засади протидії насильству в сім’ї та корекцію поведінки осіб, які його вчиняють та систему профілактичних заходів (в тому числі корекція жорстокої поведінки кривдника), зниження рівня насильства та захист інтересів особи, а через це і інтересів громади.

Організація роботи в системі попередження насильства в сім’ї будується на принципах:

  • гуманізму – затвердження норм поваги і доброзичливого ставлення
    до кожної особистості, виключення примусу і насильства над собою;
  • конфіденційності – інформація отримана в процесі проведення роботи, на підлягає свідомому або випадковому розголошенню;
  • відповідальності – фахівець піклується, перш за все, благополуччя осіб, які здійснили насильство в сім’ї і не використовує результати роботи їм на шкоду.

Нагальна необхідність створити комплексну модель роботи з агресорами зумовлена передусім потребою в новій, в більш ефективній системі реагування на насильство в сім’ї. Нове розуміння принципів ґрунтується на рекомендаціях Європейського Союзу, документах ООН, на передовому міжнародному досвіді з протидії насильству в сім’ї.

 

Підготувала заступник директора Центру у справах

сім’ї та жінок деснянського району міста Києва

О. Пушкарьова

Категорія: Підготовка молоді | Додав: desncenter (06.02.2015)
Переглядів: 648
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]